Alternative Text

Що ми втратимо разом з лайками?

Про ті самі лайки. Впевнений, що багато з вас знають новину про те, що Інстаграм відмовиться від лайків. Так, про цю новину вже писали багато і ЗМІ, і у соц. мережах. Та ви, мабуть, думаєте, що новини з цього приводу – висмоктані з пальця. Проте це не так. І якщо копнути глибше, то можна побачити багато чого цікавого.

Давайте заглибимось трохи в психологію: що ж ліквідація лайків буде означати для пересічного, наприклад, українця. Якщо ви гадаєте, що проблема залежності від лайків – це проблема нашого сучасного суспільства, то ви помиляєтесь. Бо суспільство і 100, і 200 років тому мали подібні проблеми, незважаючи на кардинально інші формальні ознаки цієї залежності.

Гадаєте маячня? Давайте подивимось на всесвітньовідому піраміду Маслоу. Після задоволення фізичних потреб і потреб безпеки, люди шукають способи відчути себе коханими і привабливими. Також кожна людина хоче відчувати себе частиною більшого, зайняти там своє місце, на якому його будуть цінувати і поважати.

І якщо раніше (до появи інтернету) в соціумі була потреба впізнаності, то компенсували це інакше. Пам’ятаєте, були дошки пошани, звання, заслуги перед партією, на заводі тощо. І якщо раніше казали, що хтось на дошці пошани висить, зараз кажуть, що в такого-то – 10 тисяч фоловерів. Бо вже зараз ми обираємо те, що доступніше для нас – соціальні мережі. Саме цим і користуються їхні творці.

Є можливість виділити, похвалити, полайкати – і люди користуються цим, тішачи своє самолюбство, стають визнаними хоч для якоїсь частини суспільства. Тож я впевнений, що якщо якась соціальна мережа прибере таку можливість, то вона значно «програє» перед конкурентами. Ми з вами виберемо ту платформу, яка дасть нам можливість відчути себе коханими, привабливими, шанованими і цінними. 

Не буде цієї можливості – Інстаграм втратить інтерес до себе. Якщо ти не можеш порівняти себе з іншими, дізнатись наскільки ти кращий, тоді користувачі або знайдуть щось нове, або мігрують до Фейсбуку, де аудиторія не така лагідна та привітна!

І усе наше покоління виховане на похвалі і критиці, а також на залежності від думки інших. Оцінки людині ставить хтось, а не він сам. Насправді ми постійно шукаємо схвалення інших. Так, в якійсь мірі це норма, але водночас це стає залежністю і не дає особистості дорослішати, розвиватися.

Звичайно, будь-яка популярність, навіть інстаграмна, змінює людину. Адже тоді він отримує любов, повагу і визнання шанувальників (своїх фоловерів). Як це вплине на нього, залежить від самої людини і його адекватного ставлення до себе і до соціальної мережі.

Відповідно, Інстаграм втратить свою цінність, простоту сприйняття візуального контенту, мільярдну аудиторію. Заразом втратить не тільки компанія, а і ті, хто цим заробляє – блогери, політики, компанії. Немає лайків – немає бізнесу. Результат – один з найвідоміших та популярних каналів діджитал технологій просто зникне. 

Так, я знаю, що аргумент на противагу – це те, що Інстаграм планує зробити більш мислячу аудиторію, яка буде звертати увагу не лише на лайки. І це непогано. Але чи спрацює? Ще невідомо, бо це лише експеримент, і результат може бути будь-яким.

А я продовжую слідкувати та аналізувати ТОПові та найцікавіші новини. На зв’язку!

Схожі матеріали