Alternative Text

Дозволи, довідки або витяги за лічені хвилини у вашому смартфоні

Попередній блог довів, що питання онлайн сервісів та комфортного доступу до послуг держави для бізнесу сьогодні досить важливе, тож я вирішив продовжити ділитися ресурсами та сервісами для вас!

У попередньому блозі я розповідав про ресурси, які дозволяють швидко і безпроблемно вирішити питання, що стосуються реєстрації вашого бізнесу. Сьогодні хочу розповісти про сервіси, які будуть корисні вам протягом роботи, для перевірки, отримання інформації та юридичних консультацій. 

З них я, напевно, і почну! 

Сьогодні в Україні працює цікавий та корисний для підприємців ресурс – Start Business Challenge. За посиланням – портал, який пропонує конкретні кейси та зрозумілі кроки щодо з відкриття бізнесу для потенційних або вже діючих підприємців.

Ресурс було створено державою для полегшення не просто ведення, а самої процедури старту підприємництва. Відкрівся портал у 2018 році, але вже сьогодні там надають консультації з приводу того, як відкрити «Кабінет сімейного лікаря», «Зарядку для електромобілів», «Дитсадок», «Енергосервісна компанію.»

Ви ж розумієте, скільки дозволів на це потрібно? І для енергосервісної компанії – навіть менше ніж для дитсадка. Там, до речі, можна поділитись своїм досвідом з іншими підприємцямі. І так, портал – державний!

Для тих, у кого вже є своя справа, в мене є для вас ще один ресурс, який надає більш вузько профільну функцію – це  електронний   кабінет платника податків.

Тут не тільки можна проконсультуватись і отримати оперативно інформацію без візиту до податкової. До речі, тепер без візиту до податкової можна і здійснити і онлайн-реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій РРО.

Для того, аби встановити в крамниці або ресторані касовий апарат (РРО), необхідно включити його до спеціального реєстру. І якщо раніше для цього треба було витратити багато нервів, часу і паперу:  (принести в ДФС заяву, договори про оренду приміщення та про купівлю касового апарата, при чому І на кожен апарат – свій пакет документів.)

То сьогодні – все в онлайн режимі в електронному кабінеті платника податків.

Ще одне болюче питання бізнесу – це дозвільна документація для будівництва. Навіть якщо «білий» забудовник планував певні будівельні роботи, то отримати дозвіл для нього була було проблематично, тому більшість забудовників знаходились в зоні ризику.

Але тепер усі сім адміністративних послуг ДАБІ можна отримати на сайті Кабміну.

Більшість з цих послуг стосується середнього та малого бізнесу, які планують будівництво будівель класу СС1 — – будинки до чотирьох поверхів (малоквартирні будинки, невеликі магазини, невисокі офісні приміщення щонайбільше на 50 осіб).

Ще один корисний сервіс для бізнесу – отримання відомостей з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Тут оперативно можна перевіряти інформацію. Достатньо буде подати форму в Кабінеті електронних сервісів та в умовах реального часу отримати всю інформацію.

Це, звісно, ще не всі послуги, які держава сьогодні пропонує для бізнеса, але план, якій сьогодні обговорює влада – «Держава в смартфоні», розрахований за 4,5 роки – до  2024 року обіцяє запуск 70 електронних сервісів та запуск платформи E-Hub. Що саме це буде? Які сервіси? Для громадян чи для бізнесу? Коли вже чекати запуск першого? Буду тримати вас в курсі. На зв’зку!

Схожі матеріали