Alternative Text

Тренди діджитал технологій, про які мало хто чув

У всіх попередніх блогах я вам неодноразово розповідав про діджитал технології, які сьогодні успішно спрацьовують, і в розумінні багатьох ці технології обмежуються Фейсбуком, Телеграмом та іншими соціальними мережами.

Відкрию чи не відкрию я для вас Америку, але поняття діджитал технологій – це дещо ширше і більше. Бо соціальні мережі – це, звісно, величезний шматок, однак для зростання кількості фоловерів і лояльної аудиторії одних соціальних мереж абсолютно недостатньо для впливу навіть в Інтернеті на аудиторію виборців.

Самі нетривіальні завдання по роботі з аудиторією потрібно вирішувати вже з новим поколінням технологій. Загальна назва такого виду алгоритмічних закупівель – programmatic.

Якщо коротко, то це алгоритмічна закупівля реклами, яка полягає у роботі одночасно декількох методів закупівлі інтернет-реклами з використанням автоматизованих систем на основі даних про цільових користувачів.

Що стосується видів закупівель, то це може бути: покупка на відкритій біржі, приватний майданчик, краща угода (з майже стовідсотковим влучанням у цільову аудиторію), автоматичні прямі закупівлі.

Особливість використання таких закупівель полягає в тому, що насамперед робота машинних алгоритмів дозволяє знаходити аудиторію в мережі, що «схожа» з тією, яка вже прокомунікувала з повідомленням від певної кампанії і зробила відгук у вигляді переходу на сторінку. Тобто аудиторія масштабується і певні компанії чи політичні сили мають ще більше потенційних клієнтів чи то виборців. Це абсолютно легальний алгоритм, це не ботоферми, а реальні люди, користувачі мережі, які переходять з різних джерел і яких можна зацікавити. 

Інше питання – як зацікавити, бо в потоці постійної реклами, клікабельних найменувань та гасел треба бути максимально оригінальним і підкупати щирістю, правдоподібністю, мінімалізмом і словами, які будуть близькі чи не кожному. 

І інколи створюється враження, ніби алгоритм має знати про користувача все, аби реально зацікавити його, привернути увагу та зробити все, аби зробити з нього лояльного клієнта чи виборця.

Звісно, автоматизовані платформи працюють як зі своєю базою даних, так і з даними зовнішніх постачальників. Доступними для таргетингу є наступні характеристики: стать, вік, геолокація, відвідувана сторінка сайту, браузер, пристрій, з якого він заходить.

Але інколи алгоритм, аналізуючи інші показники, може дістатись до найбільш важливіших маркерів аудиторії: це можуть бути хобі, інтереси, наміри про покупки або покупки, інтереси в різних сферах, включаючи відвідування інформаційних ресурсів, читання політичні новин, інтерес до економічних питань.

Це цінний скарб, який алгоритм може отримати про кожного. І від цієї інформації залежить політика компанії чи політичної сили з потенційним електоратом. І саме programmatic дозволяє працювати з такими індивідуальними і неповторними характеристиками кожного потенційного виборця і при цьому будувати мільйонні охоплення аудиторії.

Але якщо ви думаєте, що це все, то ні. Бо технології пішли ще далі. І сьогодні різні канали комунікації вже можна використовувати одночасно, синхронно, посилюючи один одного. Наприклад, технологія TV Sync дозволяє робити синхронний вихід реклами на телебаченні або на радіо з виходом реклами в Інтернеті.

Наприклад, як тільки вийшов рекламний ролик на ТБ або в ефірі радіо в цей же час, різницею в секунду відбувається показ реклами кандидата в Youtube, Facebook, пошуку або на тих сайтах, куди пішла під час рекламного блоку аудиторія. Це одна з останніх технологій, досить цікава за своїми ефектів сприйняття і можливостям. Причому працювати в синхроні можна не тільки з матеріалами вашої компанії, а і з конкурентами, що дозволяє продовжувати будувати сценарії за вагою запам’ятовування останнього меседжу.

Сьогодні все розвивається дуже стрімко, тож треба бути максимально допитливим та уважним, аби не пропустити щось важливе. Впевнений, що за місяць зможу розповісти вам про ще більш цікаві та сучасні методи, а поки читайте, досліджуйте, розвивайтесь!

Схожі матеріали