Alternative Text

Про тих, хто вливає на ваше рішення та змінює ваш світогляд

На зв’язку знову Тодако з цікавими новинами. Раніше ми вже обговорили декілька галузей, які безпосередньо пов’язані з діджитал технологіями, популяризацією в соціальних мережах та роботою з цільовою аудиторією. Але є цікава та не надто розкрита тема – робота з блогерами та лідерами громадської думки. Якщо ви думаєте, що в темі діджитал це працює не дуже, то ви помиляєтесь, бо перебуваючи у пучині величезного потоку інформації люди обирають для себе трьох – п’ятьох людей, яким вони щиро довіряють, до чиєї думки прислуховуються, чиїми «адвокатами думки» готові стати.

Майже у кожної людини знайдеться той чи інший автор в соціальних мережах, до думки якого вона готова прислухатись, готова наслідувати його ідеї, переконання та змінювати свої погляди. І це стосується не тільки тих, кого звикли називати блогерами в Інстаграмі. Мова йде про Фейсбучну аудиторію, про аудиторію сайтів, які досі читають колонки блогерів.

Багато хто недооцінює їхню роботу, але нехтувати таким потужним інструментом не можна, бо, потенційно, це десятки і тисячі лояльних користувачів, покупців та виборців.

І сьогодні ми поговоримо про те, як з боку діджитал технологій варто підходити до співпраці з блогерами, лідерами громадської думки, чому варто зважати на деталі та на які саме. Сьогодні – п’ять корисних порад по роботі з блогерами.

Перше питання, яке у вас виникає: «Хто такі блогери та де їх шукати?». Знайти їх просто і швидко – за 10 секунд, ще й безкоштовно. Як? За допомогою Google. Для цього потрібно знати спеціальні команди пошукача. Наприклад, якщо ви шукаєте в Інстаграмі, то використайте комбінацію: site:instagram.com «10k followers» та додайте потрібне вам ключове слово, скажімо, #політика. Вуаля – і Гугл видасть список блогерів із кількістю фоловерів понад 10 000, які пишуть про політику, політичні новини, події та цікавляться цим, або ж на іншу потрібну вам тему (достатньо ввести @astromarketing).

Наступні питання, які постають після того, як ви визначились з блогерами: «Чи це реальні охоплення та фоловери? Чи не фейкові коментарі вони лишають? Чи, можливо, це робота ботів?». 

Дізнатись це можна за 20 секунд. Звісно, якщо знаєш як. Заходьте в акаунт блогера, якого перевіряєте, знаходите останній відеопост, берете число переглядів і множите на 2 (якщо таких немає, то текстовий і – на 4). Так ви дізнаєтеся, скільки людей в реальності дивляться цей акаунт. Якщо таких менше 20 % від фоловерів – перед нами, швидше за все, робота бота.

Є і спеціальні сервіси, які дозволяють перевірити блогерів на «чесність». Вони хоч деколи і платні, але дозволяють чітко переконатись у тому, на що ти витрачаєш гроші. Варто також спостерігати за графіками динаміки передплатників і червоні попередження системи – найчастіше це свідчить про покупку спамерських пошукових роботів.

Також за допомогою онлайн-ресурсів можна вивчати ринок блогерів. Є платформи, де можна подивитися хіт-парад блогерів за додатковими критеріями – в залежності від того, хто вам потрібен.

Це може бути рейтинг залученості, динаміка набору фоловерів або середня кількість коментарів.

Якщо ви вірно і чітко сформулюєте свої пропозиції, то є велика ймовірність того, що за допомогою блогерів ваш продукт, сервіс, партія швидше і якісніше знайдуть собі цільову аудиторію. Нехтувати таким широким та важливим інструментом неможна.

І аби вас зайвий раз переконати, наведу, в якості прикладу, передвиборчі президентські перегони, коли один челендж почався з 2-х блогерів, а закінчився усією країною. Ще сумніваєтесь?

Схожі матеріали