Alternative Text

Як зробити з мухи слона

Вчора Тодако розповідав вам про лідерів. Хто ще не ознайомився – you are welcome. Але після прочитання блогу виникає цілком логічне запитання: «OK, якщо цей умовний лідер десь і є, як ми про нього дізнаємось? Як люди зрозуміють, що він той самий?»
І на ці запитання Тодако сьогодні вам надасть відповідь, навіть запропонує покрокову інструкцію, у якій розкаже, як з будь-якої маловідомої особи зробити фаворита та народного обранця!

Ну що, поїхали?

Перший крок – це використання беззаперечно дієвого інструменту – соціальних мереж. Здавалося б, це просто площадка, яка збирає однодумців та поширює і розповідає історії з життя ваших фоловерів, але, насправді, це настільки потужний інструмент, що навіть дивно, як раніше його мало хто використовував в Україні для досягнення політичних цілей.
В середньому українці проводять по 5 годин в день перед екранами своїх смартфонів, і це не по роботі, а так, «живучи соціальним життям». 

Тож, перше, що треба зробити майбутньому лідеру – зареєструвати акаунти у різноманітних соціальних мережах та з’являтись перед очима народу якомога більше. Фейсбук, Інстаграм, інші, треба ще і Ютуб канал завести, ну і не забувати хоч раз на день щось у Телеграм каналі писати.

І не бійтесь, що не відреагують, молодь сьогодні не така вже й байдужа, тож зрозуміють, прочитають, зроблять свої висновки. А тим паче, не треба боятися Інстаграму.
Наступний крок – контент. Немає що постити? Повірте – є, можете сходити до спортивного закладу та побажати усім українцям гарного та бадьорого дня, всі зрозуміють та посміхнуться, і нехай, що сенсу ніякого, головне, що ви на слуху, і тепер приємний і бадьорий ранок у вашої аудиторії буде асоціюватись з вами! І більше позитивного контенту, будьте ближче до людей!

Звісно, що на одних позитивних фото та відео не виїдеш, і треба рухатись далі, бо після ефекту «вау», завжди з’являються запитання – що, де, як, хто. І тут найпростіший спосіб встановлення позитивного контакту – це пошук спільної мови. Наприклад, вживання простих аргументів, які ніхто не заперечуватиме, типу: «Ви за мир? Я за мир! Так і я теж!» Вуаля, контакт є, спільну мову знайдено, рухаємось далі.

А далі – вислуховуємо, не треба голосно кричати, ви просто вислухайте, задайте запитання, нехай всі виговорюються, побудьте жилеткою, яка просто помовчить, але вислухає. Задавайте запитання, побудьте психотерапевтом, але таким, який не дає поради, а просто слухає, і від цього людям стане легше. Вони ніби з вами поговорили, і нехай ви нічого не сказали, а просто кивали головою, їм спокійніше – ви їх розумієте, слухаєте.

Наступний крок – це лозунги. Бо як можна щось пропонувати без лозунгів, вас ніхто не впізнає, не дізнається, що ж ви пропонуєте, яка ваша ціль. І ось тут розслабтесь, придумати треба щось дуже просте, що кожен зрозуміє, прочитає, побачить в цьому себе, можна навіть жарт, але дивіться не перебільшуйте. І пам’ятайте, недостатньо обрати цільову аудиторію, наприклад, за віком та інтересами.

Тут ще треба врахувати додаткові важливі складові – мова та регіон; навряд чи для 45-річного чоловіка з Закарпаття будуть актуальні меседжі та лозунги, які зацікавлять 45-річного одесита. Тож тут важлива сегментація аудиторії за всіма ознаками і показниками. Не ускладнюйте, будьте простим, своїм та не забувайте – вам варто справити гарне враження, усе інше це вже чисто технічний медійний продукт, в якому кожен українець знайде себе, а відповідно щось спільне зі ”своїм лідером”.

І найважливіше – інструмент, майже двигун для поширення інформації, Не бійтесь реклами, зокрема, не забувайте про таргетингову рекламу, яка за вподобаннями, віком, професією знайде для вас читача/глядача. Далі розширюйте аудиторію, за містами, видами діяльності, віком.

І ось що: окрім реальних живих людей, яким ви западете в душу, та тих, хто стане для вас «сарафанним радіо» і автономним адвокатом та представником, не забувайте про ботів. Я знаю, це слово сьогодні ненавидять, але без нього ніяк, ви повинні наповнити собою ефір, і якщо він не буде наповнений вашим позитивним або нейтральним контентом, хтось інший заповнить його, і не факт, що вам це буде вигідно. Тож не бійтесь та користуйтесь цілком відкритим та абсолютно доступним інструментом. І хто знає, може протягом якогось часу ви виростите таку аудиторію, що кількість ботів в ній буде 0,01 % і їх можна буде легко позбутися.

В решті решт є новітні діджітал технології про існування яких абсолютна більшість людей навіть не здогадується! Тодако продемонстрував мені декілька таких інтелектуальних роботів і особисто я був дуже вражений! Отже, скористуйтесь нагодою і “найміть” штучний інтелект який буде робити для вас дива!

Далі, важливий фактор – час. Тут дуже потрібно зробити все вчасно, як говорять, хто перший встав, того і лайки. Пам’ятайте, що в нашому перенасиченому інформацією світі нецікаво дізнаватись про вас за рік чи два, все дуже швидкоплинне, тож, як показує практика, 3-4 місяці – це ідеальний термін.

І пам’ятайте, лідерами не народжуються – лідерів роблять!

Схожі матеріали