Alternative Text

Як з нічого побудувати власний бренд?

У своєму останньому блозі Тодоко обіцяв розповісти більше цікавіших інсайдів. І він, на відміну від багатьох інших, своє слово тримає. Сьогодні він пропонує вам цікаву інформацію щодо стратегії впливу. Так, так, вам не почулось, саме стратегії, бо кожен рух, кожна дія довгої операції під назвою «діджиталізація», чи, як каже пан Кличко (диждитализейшен) має довгу стратегію.

Тому, сьогодні лайфхаки та поради для тих, хто в цьому зацікавлений. Поїхали!

Першою у будь-якій стратегії комунікацій, а тим паче таких, які спрямовані на те, щоб схилити людину зробити вибір, і не важливо який – проголосувати за президента чи обрати що купувати, Apple або Samsung, повинна бути послідовність дій, яка формується роками.

Структура проста, і перше в ній – це постановка ціль. Отримання відповідей на очевидні питання: “Що ми хочемо отримати від комунікації в соцмережах?”. Продажі, створення ком’юніті лояльних людей, знання людини, бренду, мікс з цих задач чи щось інше? Коли маємо відповідь на це питання, одразу стає зрозумілим, який інструмент використовувати (яку площадку), та як саме впливати на тих, хто має зробити правильний для тебе вибір.

Другий крок – це аналіз існуючої комунікації клієнта та конкурентів (не хотів про вибори, але це дуже яскравий приклад, як діючий президент пропустив величезну нішу у комунікаціях – Інстаграм та Телеграм). У Інстаграмі, наприклад, перегляди відео Зеленського зашкалюють — кожне з них переглядають, як правило, понад 3 млн осіб. А те відео, в якому Зеленський на НСК Олімпійський викликає Порошенка на дебати, подивилися майже 14 млн осіб, а це приблизно 50% українського електорату. З них позначку лайк ролику поставили майже 950 тис. осіб. Для порівняння: середній лайк Порошенка в Instagram коливається на рівні 14 тис.

Чому так? Перше – діючий президент завів офіційний акаунт значно пізніше, друге – він не дає людям того позитивного контенту, за яким туди приходять користувачі, тому він суттєво програє. Аналіз конкурента та того, як саме він комунікує з клієнтом (виборцем у даному випадку) – дуже важливий.

Завжди треба знати що читає, постить, лайкає та обговорює клієнт чи потенційний фоловер, аби розуміти, чим його «годувати», яку інформацію він готовий споживати і що він буде робити з задоволенням. Те ж саме треба робити і з конкурентами. Все що вони розповідають, пропонують, продають – треба знати про це, не писати і не говорити про те саме, а просто знати, і натомість робити кращий та унікальніший контент.

Ну і звісно що третє питання – цільова аудиторія.

З ким вам треба комунікувати? Які потреби аудиторії ми будемо закривати своїм контентом? Чим їх зацікавити та затримати їхню увагу? І таке інше. Тут можна прописувати детальні портрети та шукати інсайди, можна розділити на сегменти та прописати ситуації споживання. Як хочете, головне щоб ви зрозуміли, який контент буде одночасно цікавим аудиторії і корисним для вас та вашого бренду.

Потім вже починається стратегія поведінки в конкретних каналах. На цьому етапі треба знайти шляхи та інструменти, виходячи з точки зору аудиторії, задач, які планується вирішувати та можливостей по створенню контенту. Якщо у вас є досвідчена команда з контент менеджера, копірайтера, таргетолога та можливо навіть ком’юніті-менеджера, вони без проблем потягнуть задачу створення контенту під Facebook, Instagram (стрічка та сторіз), Telegram, блог на сайті та інше. Якщо ж це один SMM-менеджер, який робить все, городити всю цю медіа-імперію немає жодного сенсу. Тому зазвичай навіть один бренд потребує до 10 менеджерів, які займаються діджиталізацією цього бренду або людини.

Ну і звісно що останній крок у всій цій стратегії – бюджет, який потрібен для досягнення цілі. Тут треба підібрати орієнтовні таргетинги сегментів аудиторії та описати всю логіку роботи із рекламним кабінетом. Тут же визначаються KPI (ключові показники ефективності), на які треба орієнтуватись в залежності від цілей. Це можуть бути як конверсії із мінімальною вартістю кліка, так і рівень охоплення чи залучення аудиторії, тощо.

Все залежить від цілі і бажання. Як бачите, достатньо гарної стратегії, десятьох професіоналів та трохи креативу і знань, щоб побудувати бренд, або навіть людину.

Далі – цікавіше!

Схожі матеріали