Відкриття Блумберг-терміналу для українських облігацій державної позики

Ще один крок до нібито утопічного майбутнього країни – Міністерство фінансів запустило свою офіційну сторінку в терміналі Блумберг.

Що ж таке Блумберг-термінал (Bloomberg Terminal) та навіщо потрібен даний веб-ресурс?

Блумберг-термінал – один із провідних постачальників інформації, через який можливо отримати доступ до поточних та історичних цін практично на всіх світових біржах і багатьох позабіржових ринках.

Тобто наразі кожен споживач зможе отримати інформацію про календар аукціонів українських облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), оперативну інформацію про оголошення та головне – результати аукціонів. Також на сторінці буде міститися інформація про облігації внутрішньої та зовнішньої держаної позики (ОВДП та ОЗДП), що перебувають в обігу, список первинних дилерів та загальна інформація про аукціони.

Як приклад, дана практика вже існує в Америці, Європі та Азії.

Що це буде значити для України?

Першочергове значення введення даної сторінки полягає в боротьбі з корупцією. Оскільки якщо термінал буде надавати інформацію щодо розміщення внутрішніх і зовнішніх позик, то це буде таким своєрідним захистом від відмивання державних коштів.

Отже, резюмуючи, в Україні буде передбачено ще один інструмент задля ведення битви проти корупційних схем.

Та чи допоможе це?

На мою думку, може, але за умови подальшого запровадження курсу реформаційної політики. Згідно з дослідженням антикорупційної мережі Transparency International – “Індексом сприйняття корупції за 2017 рік”:

Україна здобула 30 балів зі 100 можливих і посіла 130 місце (зі 180 країн). Це на 1 бал більше та на 1 позицію вище, ніж минулого року (29 балів, 131 місце зі 176 країн).

Тому єдине, що може здійснити влада наразі – це вводити нові концепції та кардинально нові ідеї в українське законодавство.

Схожі матеріали