Alternative Text

То легалізують чи ні?

Слухай! Що розповім:

Сьогоднішній блог я присвячую досить цікавий та актуальній останнім часом темі – легалізації марихуани в Україні.

Наскільки це реально? Чи справді це не так вже і шкідливо? Чи принесе це якийсь економічний зріст країні та чи є досвід інших країн у цій сфері? На ці питання я сьогодні і відповім.

Наскільки це реально?

Ще 30 січня на сайті Ради зареєстрували петицію із закликом врегулювати використання канабісу в Україні. За добу вона набрала 1867 підписів – це вісім відсотків від потрібної кількості. Потім її підписали 16 громадських організацій та благодійних фондів, а минулого тижня вона набрала понад 25 тис. голосів.

Тож Рада повинна була розглянути петицію, особливо враховуючи, що комітет підтримав її. Проте він вніс зміни у своє рішення: на засіданні не було кворуму й за рішення депутати не голосували.

На засіданні йшлося тільки про те, що необхідно створити робочу групу й залучити до її роботи представників інших профільних комітетів. Група має напрацювати проект закону про врегулювання медичного застосування канабісу.

Окрім того, на думку депутатів, необхідно звернутися в Кабмін із проханням внести низку змін до переліку наркотичних засобів. Канабіс пропонують дозволити використовувати для лікування, водночас залишивши його у списку наркотиків. Тож цілком реально, що Рада розробить проект, яким поступово в медичних цілях буде дозволено використання марихуани.

Чи справді це не так вже і шкідливо?

Того ж дня, коли петицію було опубліковано на сайті Ради, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун закликала підтримати цю петицію та розповіла про корисні властивості забороненої в Україні речовини.

Вона наголосила на тому, що через неможливість використовувати канабіс як медичний засіб старждають онкохворі, ветерани війни та паліативні пацієнти. Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звісно, з певними застереженнями, – нормальна світова практика. Чим конкретно допомагає хворим канабіс? Фітоканабіноїдами – активними компонентами, що містяться у коноплях.

Є різні способи споживання канабіноїдів: масла, таблетки, мазі, куріння та вапоризація. Тож для хворих це дійсно стало би майже панацеєю. Однак легалізувати та дозволити використання потрібно поступово, з розумінням нюансів та наслідків. І хочеться вірити, що так це і відбудеться.

Чи принесе це якийсь економічний зріст країні та чи є досвід інших країн у цій сфері?

Все більше країн світу декриміналізують і легалізують марихуану. За останні кілька років вирощувати і продавати ці рослини дозволили в Великобританії, Німеччині, Італії, Швейцарії та багатьох інших країнах.

Звісно, новий ринок приносить колосальні доходи. Наприклад, один гектар вирощеної в Італії конопель приносить в десять разів більше прибутку, ніж пшениця. Високомаржінальний бізнес привернув в галузь гроші, які дозволяють фермерам зміцнити своє становище і розвивати нові технології.

Гравці ринку марихуани борються за якість, прагнуть оптимізувати витрати, тому вкладають значні суми в розвиток нових технологій. Успіх марихуани безпосередньо позначиться на всій галузі сільського господарства – нові технології адаптуються до вирощування традиційних культур.

Але якщо в Україні і дозволять вживати у медичних цілях, очікувати повної легалізації та позбавлення статусу «наркотичної речовини» не варто. Тож говорити про економічний потенціал від легалізації не варто.

А от що стосується інших країн, де дозволено вживання не тільки у медичних цілях, то у них є вже певний досвід, якому нам ще варто повчитись. До прикладу, першою в світі країною, яка повністю легалізувала марихуану для немедичного використання, став Уругвай. Його громадянам дозволили вирощувати вдома до шести рослин коноплі.

Потім немедичне використання дозволили в Канаді. До речі, з лікувальною метою її використовували там ще з 2001 року, проте з 2018 року громадянам старше 18 років дозволили купувати, продавати, а також вирощувати до чотирьох рослин та зберігати до 30 грамів.

У Штатах використання канабісу з медичною метою дозволено у 33 із 50 штатів. Це все здобутки Обами.

Окрім цього, наприкінці минулого року парламент Таїланду також проголосував за легалізацію. Один із законодавців назвав це рішення «подарунком на Новий рік» для тайського народу.

Штрафи за вживання марихуани також скасували у Грузії, проте питання про її остаточну декриміналізацію ще не вирішили. Також використання канабісу із медичною метою та для відпочинку частково дозволили у Бразилії, Ямайці, Іспанії, Португалії, Італії, Німеччині та Нідерландах.

Тож, як бачите, у багатьох цивілізованих країнах цілком законно використовувати канабіс – як в медичних цілях, так і рекреаційних. Проте проходити шлях врегулювання цього питання потрібно поступово, виважено, з розумінням наслідків і цілей.

Сподіваюсь, що Рада все ж таки дослухається до думок експертів, лікарів, зауважить досвід інших країн та прийме вірне рішення. Буду слідкувати за новинами та тримати вас в курсі!Источник: https://censor.net.ua/b3118999

Схожі матеріали