Ще один крок до ринку криптовалюти

Про криптовалюту сьогодні не говорять певно тільки ті, хто взагалі далекий від того, що відбувається у державі. Але незважаючи на запеклі дискусії, її місце у системі й досі залишається під питанням. Оскільки немає законодавчого регулювання криптовалюти, оподаткування операцій тощо.

Наразі було отримано роз’яснення щодо КВЕДів криптовалюти.

Така інформація була отримана внаслідок офіційного звернення експертів BRDO (Better Regulation Delivery Office – Офіс ефективного регулювання), незалежного експертно-аналітичного центру, який фінансується Європейським Союзом, до Держстату щодо КВЕДів на ринку криптовалют в Україні.

Як стало відомо з офіційного роз’яснення, Держстат попередньо консультувався зі Статистичною службою Європейського Союзу – Євростатом. Його позиція є визначальною, оскільки українські КВЕДи гармонізовані на рівні класу (чотири цифри КВЕДу) з Класифікацією видів економічної діяльності ЄС – NACE.

Відповідно до інформації, наданої BRDO Держстатом:

  • Випуск та торгівля криптовалютами має класифікуватися в рамках класу 64.19 – NACE;
  • Послуги з торгівлі криптовалютами мають класифікуватися в рамках класу 66.19 – NACE;
  • Офіційної позиції щодо КВЕДу майнінгу наразі немає.

Отже, на думку експертів BRDO, це означає, що слід використовувати:

  • КВЕД 64.19 – для емітентів криптовалют;
  • КВЕД 66.19 – для криптобірж та інших сервіс-провайдерів у сфері торгівлі.

Нагадаю, наразі група депутатів готує законопроект, який з’явиться в Раді вже у вересні. Передбачається введення податку в розмірі 5% + військовий збір в розмірі 1,5% на вивід криптоактівів з бірж у фіатні гроші.

Оподаткування планують ввести з 2019 року на тимчасовій основі – до 2025 року. Податок буде діяти тільки на виведення коштів у реальні гроші або на купівлю товарів чи послуг, наприклад, авто. Операції між різними криптовалютами оподатковувати не будуть (принаймні поки що). Регулятором ринку криптовалют виступить Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Саме по собі визначення КВЕД для діяльності на ринку криптовалют не є вирішальним для усунення проблем ринку. Однак це ще один крок до встановлення зрозумілих правил гри.

Схожі матеріали