Продаж іпотечних кредитів фізичних осіб у пулах

Продовжується впровадження системи ProZorro на українському ринку. Наразі було змінено умови продажу іпотечних кредитів фізичних осіб.

У першу чергу, зміни стосуються політики формування та продажу пулів. Нагадаю усім попередній процес продажу майнового права. За наявності іпотечного кредиту у банку, що ліквідується, право вимоги за Вашим договором будуть продані у ході он-лайн аукціону за голландською моделлю.

Голландський аукціон – це аукціон, на початку якого стартова ціна активу дорівнює його загальній сумі заборгованості (сума «тіла» кредиту та нарахованих відсотків). Під час торгів через однаковий проміжок часу ціна автоматично і покроково знижується на крок аукціону – 1 %. Таким чином, упродовж дня торгів ціна може знизитися зі 100 % до 20 % від загальної суми заборгованості. В даному випадку продаж буде мати індивідуальну форму.

Якщо у ході індивідуальних торгів на голландському аукціоні іпотечні кредити не були продані, то вони на наступні торги виставлятимуться тільки у складі пулу. До такого пулу будуть включати щонайменше по 10 активів, сукупною вартістю від 30 мільйонів гривень. Вони будуть формуватися за принципом спільності однієї або декількох ознак, таких як регіон, валюта договору, період проведення торгів, місцезнаходження предмету застави тощо. Якщо ж і аукціони з продажу пулів будуть визнані такими, що не відбулися – у подальшому із них формуватимуться ще крупніші пули, сукупною вартістю орієнтовно від 100 млн грн. Перші пули, сформовані за новими принципами, будуть торгуватися в системі ProZorro вже в вересні.

Ще одна із ключових змін – перегляд підходу до визначення мінімальної ціни продажу для пулів іпотечних кредитів фізичних осіб. У ході одного голландського аукціону вартість пулу максимально може знизитися лише на 50% від початкової ціни.

Схожі матеріали