Alternative Text

Проаналізуй партнера до, а не коли вже пізно

Сьогоднішній блог буде коротким, але дуже змістовним. Сьогодні поговоримо про ваших партнерів, точніше про потенційних партнерів, а також про те, на що варто звертати увагу при виборі партнера, контрагента чи підрядника для вашого бізнесу чи проекту.

І якщо ви думаєте, що це не так важливо і думаєте, що можете їм довіряти – ви помиляєтесь. І сьогодні я розповім чому. На перший погляд, господарська діяльність таких осіб виглядає чесною та прозорою: вони мають власний сайт, рекламу в Інтернеті, а їх офісне приміщення знаходиться у центрі міста, вони навіть можуть мати якісь документи. Проте на практиці ці фірми можуть виявитись «одноденками», банкрутами чи взагалі існувати лише «на папері».

За таких умов перевірка контрагентів мусить бути обов’язкова, навіть якщо співпраця з ними планується нетривала, я певен, що зайвих проблем вашому бізнесу не потрібно. Отже, яким повинен бути порядок процедури вибору контрагентів та співпраці з ними?

Давайте покроково. Насамперед, звісно, необхідно перевірити дані компанії, що містяться у ЄДР, ЄДСР, реєстрі боржників, реєстрі виконавчих проваджень. Часто самостійно перевірити це складно, тож краще звертатись до фахівців.

Наступний крок – перевірка статусу банкрутства контрагента. І тут теж без юридичної допомоги не обійтись.

Після того як ви переконаєтесь, що потенційні партнери не банкрути, необхідно перевірити, чи за адресою офіційної реєстрації цієї фірми не зареєстрована велика кількість інших компаній.

Ще одне питання, яке ви повинні собі поставити – це питання зв’язків та минулих клієнтів цієї фірми. Ідеться і про зв’язки, і про послужний список директора чи самої фірми із компаніями, що місять репутаційні ризики. Це репутація, яку точна не можна сфальсифікувати.

Ще один важливий момент під час перевірки – перевірка прибутковості компанії хоча б за минулий рік-півроку та перевірка на наявність податкового боргу. І так, тут теж самостійно не впоратись, бо потрібен якісний аналіз від фахівця у податкових питаннях.

Ну і, звісно, необхідно детально перевіряти документи, при чому не тільки на їх наявність, а і на дійсність ліцензій на здійснення діяльності та багато іншої документації.

Звичайно, до всіх цих нюансів можна віднестись недбало, але треба пам’ятати про наслідки та про репутацію власної компанії, яка може бути заплямована зв’язками з ненадійною компанією. Авжеж, можна перевірити і самостійно, але гарантій, що це буде якісна перевірка ніхто не надасть, тож наголошую ще раз: не бійтесь звертатись до фахівців!

Схожі матеріали