Alternative Text

На «ПМЖ» за кордон: коротка інструкція

Незважаючи на те, що з кожним днем життя в Україні стає хоч на «йоту», але кращим, а уряд і влада докладає достатньо зусиль для того, аби міграційних рухів в країні ставало дедалі менше, але все одно кожного року досить велика частина українців їде за кордон. І їдуть вони не просто на тимчасову роботу чи у подорож, а цілеспрямовано переїжджають на постійне місце проживання.

Але не багато хто з них знає, що постійне проживання за межами України ще не означає, що ви позбулись українського громадянства та оформили постійне проживання за кордоном.

То що ж робити тим, хто живе за кордоном, але і досі має прописку десь, наприклад , у Житомирі?

Якщо ви вже не один рік проживаєте за кордоном і вам потрібно оформити документи на постійне проживання – чи то в особистих цілях, то доведеться повернутись до України, піти до управління міграційної служби у рідному місті та звернутись із заявою «про виїзд / залишення на постійне місце проживання за кордоном».

Знаю, що тема актуальна для багатьох і має купу нюансів, тож хотів би поділитись усіма подробицями і розповісти про проблеми, з якими ви можете стикнутись при подачі цієї заяви та вирішенні даного питання.

Для початку необхідно звернутись до територіального органу міграційної служби за місцем вашої прописки і подати їм заяву на ім’я керівника управління з проханням прийняти рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання.

Що окрім заяви ще потрібно?

Три ваших фото 3,5 х 4,5; оригінал та копія вашого українського паспорта; якщо ви оформлюєте документи для своєї малечі, яким ще не має 14, то оригінал та копія їхнього свідоцтва про народження і згода дитини на виїзд за кордон на постійне проживання (нотаріально засвідчена); довідку про вашу реєстрацію в Україні оригінал та копія; і квитанцію про сплату адміністративного збору (195,31 грн).

Якщо ви прийшли і не забули, не згубили жодного документа, то у вас приймають заяву, після цього вашу заяву розглядають, коли рішення прийнято( чекати приблизно 3 місяці), виписатися з вашого місця проживання в Україні та чекати поки ви не отримаєте у закордонному паспорті відмітку “ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ” із зазначенням країни, міста та місця, де ви плануєте проживати. Строк дії такої печатки у паспорті – 6 місяців.

Більшість з тих, хто проживає за кордоном може звернутись до Посольства України у тій країні, де ви живете та де плануєте оформлювати постійне місце проживання.

У такому випадку процедура мало чим відрізняється від тієї, яка проходить в управлінні міграційної служби в Україні: ви приносите той самий пакет документів, сплачуєте ті самі адміністративні послуги, тільки усі папери подаються обов’язково легалізованими або апостильованими, але єдиний нюанс – чекаєте ви не 3 місяці з дня подачі заяви, а цілий рік.

І ще не забудьте, що посольство вимагає вірного та адекватного перекладу на українську, якщо ви маєте документи інших країн. І так, це важливо, бо дуже часто змістові та технічні помилки, неповний переклад, відсутність у перекладача кваліфікації або повноважень для перекладу української мови створюють додаткові труднощі та затягують процедуру, і будете чекати ви не рік, а набагато довше.

Тож я рекомендував би приїхати та за можливістю подати всі документи особисто, аби не було зайвих проблем. Бо незважаючи на те, що українські державні органи часто обвинувачують у зайвій бюрократії, 3 місяці – це все-таки не 12, тож радив би звертатись до ДМС, аби прискорити цю процедуру. До речі, якщо з першого разу у вас не вийшло, то не турбуйтесь – подавати заяву можна неодноразово. Тим паче в Україні ви можете звернутись до кваліфікованих спеціалістів, які можуть допомогти вам з оформленням документів для виїзду за кордон на постійне проживання.

 

Схожі матеріали