Alternative Text

Крипто-дайджест на 2019. Чого чекати

Традиційно раз на місяць я складаю невеликий дайджест новин криптосвіту. І щомісяця я не перестаю дивуватись, як швидко і прогресивно змінюється все, що пов’язано зі сферою цифрової валюти майбутнього. Тож сьогоднішній блог я присвятив прогнозам ринку ІСО на 2019 рік та цікавим новинам зі світу крипто.

Почнемо з найцікавішого – новин.

Рік розпочали з того, що капіталізація ринку криптовалюти втратила більше $ 10 мільярдів. На думку криптоекспертів, такі втрати ринок поніс через здешевлення вартості біткоїну – ключової криптовалюти. Протягом перших трьох тижнів 2019 року його ціна продовжує падати.

Але вже влітку 2019 року в Штатах можуть ввести в обіг нову криптовалюту – Unit-e, розробкою якої займається команда професорів з університетів Стенфорда, MIT, Берклі і Каліфорнії.

Unit-e може стати серйозним конкурентом знаменитому біткоїну. Чому? Бо Unit-e зможе обробляти до 10 тисяч транзакцій на секунду. Коли, наприклад, біткоїн здатний обробити від 3,3 до 7 транзакцій на секунду, ефіріум – від 10 до 30, а система Visa – в середньому близько 1700.

Можливо, незабаром і в Україні з’являться подібні розробки, бо Блокчейн Асоціація України запустила школу для розробників криптовалют. Наприкінці грудня стартував перший набір до школи. Навчання представляє собою 4-місячний практичний курс від Blockchain HUB Academy. Там обіцяють не просто навчити майнити чи розповісти, що таке система блокчейну і криптовалюта загалом, а і планують створювати власні проекти, які б будувались на системі блокчейни, і хто знає, може, через декілька років і Unit-e відійде на другий план.

Але для того, аби оптимально розвивати ринок і будувати нові проекти на системі блокчейн, нам варто розібратись з питанням регулювання криптовалюти. За останній рік ми побачили активну позицію регуляторів по відношенню до ICO і впровадження нового законодавства у багатьох країнах.

Серед них – Мальта, Швейцарія, Франція, Гібралтар, Острів Мен, Литва. Ринок венчурного інвестування в блокчейн-проекти показує стрімке зростання і вже подвоїв щорічні показники з яскравим піком у другому кварталі 2018 року. Причина – чітко встановлені правила, за якими грають як проекти, так і інвестори, і звісно, державні органи, що здійснюють правомірний контроль за ICO.

Наприклад, Мальта, яка у липні 2018 року прийняла три законопроекти, що регулюють діяльність у сфері криптовалюта і блокчейна, а саме:

· Закон про цифрові інновації (The Malta Digital Innovation Authority Act / MDIAA);

· Акт про інноваційні технології, домовленості і сервіси (The Innovative Technology Arrangements and Services Act / TAS);

· Акт про віртуальні фінансові активи (The Virtual Financial Assets Act / VFAA) – регулює порядок проведення ICO і надання інших VFA-послуг.

У такий спосіб Мальта стала першою країною в світі, яка представила чітку нормативну базу для проведення ICO, обігу токенів і криптовалюти.

Чи, наприклад, Штати, де саме цього року регулятори заговорили про необхідність реєструвати токени як цінні папери, якщо у них є відповідні ознаки.

Минулого року було кілька знакових і показових справ SEC, де Комісія з цінних паперів США вже перейшла від слів до справи і на прикладі конкретних оштрафованих ICO-проектів спробувала донести свою позицію іншим аналогічним компаніям.

Та навіть сусідня Білорусь із їхним Декретом № 8 «Про розвиток цифрової економіки», який був прийнятий наприкінці 2017 року і вступив в силу в кінці 1-го кварталу 2018 року. Він не лише узаконив в Республіці діяльність бірж криптовалют, операторів обміну криптовалюти, майнінг, смарт-контракти, блокчейн, токени, а й звільнив до 1 січня 2023 року від сплати податку на прибуток і ПДВ будь-які операції з токенами: майнінг, зберігання на рахунках, купівлю, обмін криптовалют.

Наприкінці листопада 2018 року білоруський регулятор випустив додаткове регулювання вимог до компаній, які хочуть відкрити бізнес, орієнтований на кріптовалютний ринок. Нові правила встановили вимоги до статутного капіталу, репутації персоналу та власників компанії, перевірки походження активів і вимоги до кібербезпеки, операційної діяльності, проведення аудитів і багатьох інших аспектів.

Також публічно заявили про наміри випустити в найближчому майбутньому спеціальне регулювання ринку ICO і інші держави, як Японія, Південна Корея, Малайзія тощо.

Як бачите, прагнення багатьох країн до регулювання сфери криптовалюти – це не просто глобальный тренд, а необхідність. Бо крипто-тренди 2019 року диктують розвиток у наступних трьох напрямках:

• По-перше, це зниження бар’єру для входу в крипто-проекти і залучення більшої кількості інвестицій, саме такий курс вже взяли такі країни, як Мальта, Гібралтар та Швейцарія;

• По-друге, наступного року планується використання регуляторної політики та національних технологічних інвестицій для захисту державного впливу;

• Ну і, звісно, отримання стійких практик і законів для збереження фінансової стабільності і захисту прав споживачів.

Зрозуміло, що у кожному з цих напрямків нам не вдасться досягнути розвитку, якщо тільки не розібратись з узаконенням, тлумаченням та регулюванням криптосфери. Ми маємо потенціал, маємо над чим працювати, тож давайте у 2019 станемо тією країною, яка буде диктувати крипто-тренди на 2020.

Схожі матеріали