Багатостороння конвенція MLI: коротко про головне

Ця неділя стала проривною для України у сфері фінансів. 22 липня у Лондоні в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова підписала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, для протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування. Україна тепер 83-я країна, яка стала частиною даної міжнародної конвенції.

Як уточнює в повідомленні Міністерство, далі Багатосторонню конвенцію MLI має ратифікувати парламент.

Нагадую, що Україна приєдналася до Програми розширеного співробітництва в рамках ініціативи ОЕСР 1 січня 2017 року. Країни-члени ОЕСР розробили план дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування та виведення з-під нього прибутку, який передбачає 15 кроків у різних сферах протидії агресивному податковому плануванню. Обов’язковими до виконання Україною (мінімальний стандарт плану BEPS) є чотирьох з них.

  • Крок 5: «Удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями»;
  • Крок 6: «Недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами»;
  • Крок 13: «Рекомендації про документації з трансфертного ціноутворення та розкритті інформації по країнам»;
  • Крок 14: «Удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів».

Що дасть Україні підписання даного документа:

По-перше, це можливість вносити необхідні зміни до  сучасних міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державам. Але негативним в даному випадку буде те, що фактично зміни будуть внесені тільки в конвенції з тими країнами, які зі свого боку також погодилися на ці зміни.

По-друге, посилення боротьби з агресивним податковим плануванням, яке полягає у користуванні перевагами технічних аспектів однієї податкової системи або розбіжностями між двома та більше податковими системами для цілей зменшення податкових зобов’язань.

Тобто візьмемо, як приклад, вдосконалення процедури вирішення податкових спорів. Передбачається, що якщо платник податків вважатиме, що податкові органи однієї з країн невірно будуть інтерпретувати положення міжнародних конвенцій, він зможе звернутися до податкового органу будь-якої з країн з обґрунтуванням своєї позиції і проханням вироблення єдиного підходу між податковими органами двох країн.

Отже, дана угода поклала початок забезпечення більш прозорого податкового середовища, покращення інвестиційного клімату та стимулюванню міжнародної торгівлі.

Рекомендую до прочитання задля детального ознайомлення з кожною умовою плану BEPS:

https://wordpress-312122-956191.cloudwaysapps.com/?p=63

Схожі матеріали